SPORT COURT

Americká spoločnosť CONNOR SPORT COURT so sídlom v olympijskom meste Salt Lake City je jednoznačne vedúcim a určujúcim výrobcom modulových športových povrchov na svetovom trhu. Prvé ihrisko s povrchom SPORT COURT bolo inštalované v USA v roku 1974 a od tej doby bolo na celom svete zrealizovaných už viac ako 100.000 športovísk vo viac ako 180 štátoch všetkých kontinentov. Výrobca disponuje vlastným vývojovým centrom a spolupracuje s rôznymi športovými federáciami. Na základe stále náročnejších požiadaviek zo strany jednotlivých federácií, trénerov, športovcov, ale aj architektov a staviteľov, sa snažia svoje produkty stále zdokonaľovať, do čoho investujú veľké finančné prostriedky.

SPORT COURT - modulové viacúčelové športové povrchy najvyššej kvality

Povrchy SPORT COURT sú vyvíjané predovšetkým pre športovcov – ich bezpečnosť, pohodlie, ochranu zdravia a herný komfort. Výnimočná technológia SPORT COURT zároveň športovcom pomáha zvyšovať výkonnosť, znižovať únavu a tým aj predlžovať herný čas. Či sa jedná o interiérové alebo exteriérové povrchy SPORT COURT – vždy sú vysoko odolné, univerzálne, viacúčelové, bezúdržbové, ekonomicky zaujímavé (vzhľadom k životnosti), výkonné a bezpečné pre športovcov. Ich využitie je na profesionálnych športoviskách tej najvyššej úrovne, ale aj na školských či verejných ihriskách, u rekreačných objektov, v telocvičniach či športových halách, ale aj na privátnych ihriskách.

Výhody povrchov SPORT COURT

 1. vynikajúce a nemenné herné vlastnosti pre športovcov
 2. jediné športové povrchy na svete so zárukou 15 rokov
 3. nevyžadujú žiadnu prevádzkovú údržbu, ľahko sa čistia
 4. jednoduchá montáž / demontáž / prípadná oprava
 5. vysoká odolnosť, dlhá životnosť
 6. odraz lopty je zhodný s odrazom od tvrdého povrchu
 7. dobrá pružnosť, príjemná a komfortná hra
 8. rýchly povrch pre dynamický a atraktívny šport
 1. špecifické povrchy pre exteriér aj interiér
 2. chráni zdravie športovcov, predchádza zraneniam
 3. zvyšuje výkonnosť, znižuje únavu
 4. schválené radom medzinárodných federácií
 5. pre všetky kategórie veku a schopností
 6. vhodný pre profesionálne aj rekreačné účely
 7. celoročné využitie, možnosť "zaľadovania" v zime
 8. vhodné aj pre mobilné krátkodobé športové podujatia

SPORT COURT - ideálne športové bezúdržbové povrchy pre viacúčelové športoviská

Do základnej rady povrchov SPORT COURT patrí:

 1. vonkajší povrch SPORT COURT - POWER GAME
 2. vnútorný povrch SPORT COURT - DEFENSE
 3. vnútorný povrch SPORT COURT - RESPONSE

Vonkajší povrch POWER GAME

Vonkajší modulový povrch s priečnym mriežkovým rastrovaním je nepochybne najkvalitnejším vonkajším športovým povrchom pre univerzálne multifunkčné využitie (loptové hry, raketové športy, hokejové športy, in-line korčuľovanie a iné). Spodný systém mnohých "ihličiek" zaisťuje perfektnú pružnosť a herný komfort povrchu. Inštaluje sa na pevné vodopriepustné alebo vodonepriepustné podložia (asfalt, betón, zámková dlažba a pod). Vďaka vysokej drenážnej schopnosti rýchlo odvádza vodu, nevytvárajú sa kaluže a povrch rýchlo vysychá. Povrch je bezúdržbový s vysokou odolnosťou proti mechanickému opotrebovaniu i UV žiareniu. Je používaný v športových centrách na celom svete, ale je tiež ideálnym riešením pre školské, rekreačné či privátne ihrisko. Povrch je vhodný pre novobudované ihrisko, ale ľahko prekryje aj staré poničené plochy a vytvorí bezpečný povrch s perfektným vzhľadom. Nezávisle na hernej zdatnosti a veku poskytuje POWER GAME celoročné športové vyžitie a zábavu všetkým za prijateľné náklady. Aj keď je povrch charakterizovaný ako vonkajší, je možné ho bezproblémovo využiť aj pre interiérové aplikácie. Široká škála farebných odtieňov umožňuje vytvorenie "originálnej" farebnej kombinácie podľa želania zákazníka. Čiarovanie sa vykonáva náterom špeciálnymi polyuretánovými farbami (primer + farba).

Cool Flow technologie povrchu POWER GAME

Mriežkové perforácia a spodný "ihličkový" systém vytvára prúdenie vzduchu pod nášľapnou vrstvou a tým zabezpečuje tzv. "Cool Flow Efect" &ndash zamedzuje prehrievaniu povrchu v horúcich letných dňoch, ale aj prenikaniu chladu z podkladu počas chladných dní. To zaisťuje zvýšenie hernej pohody a komfortu pre športovcov.

Interiérové povrchy - DEFENSE a RESPONSE

Tieto vnútorné povrchy boli vyvinuté ako ekonomicky výhodnejšia náhrada klasických drevených športových povrchov, ktoré sú veľmi náročné na údržbu a nemajú tak vysokú mechanickú odolnosť. Halové polypropylénové povrchy SPORT COURT majú podobné herné vlastnosti ako drevené podlahy, ale majú podstatne vyššiu mechanickú odolnosť (vďaka tomu aj životnosť), nevyžadujú žiadnu prevádzkovú údržbu (ako napr. lakovanie drevených podláh) a ľahko sa čistia. Povrchová štruktúra má ideálny koeficient trenia pre dynamický pohyb a perfektnú manévrovateľnosť; zároveň dostatočnú sklznosť v prípade pádu – aby nedošlo k zraneniu športovcov. Medzi pevný podklad a vlastný povrch sa vkladá tlmiaca gumová podložka, ktorá zvyšuje celkovú pružnosť športového povrchu a redukuje tým vplyv nárazov na kĺby a pohybový aparát športovcov, čím čiastočne znižuje aj ich únavu. Polypropylénový povrch je inertný voči plesniam, hubám, vlhkosti a umožňuje odvetrávanie podkladu, takže je použiteľný aj do problematických miest. Používa sa ako pre novo budované objekty, tak aj pri rekonštrukciách existujúcich podláh – umožňuje aj ekonomicky výhodné prekrytie pôvodného povrchu.

Tieto interiérové povrchy sú tiež schválené a certifikované mnohými športovými federáciami a používajú sa pri vrcholných súťažiach v rôznych športoch – napr MS v in-line hokeji, MS v hokejbale, ME v hádzanej, Majstrovstvá Ázie vo futsale, Final Four v basketbale, NCAA vo volejbale atď. Využitie týchto povrchov je veľmi široké (väčšie ako u pôvodných drevených povrchov) – všetky loptové hry, raketové športy, hokejové športy, korčuľovanie na in-line korčuliach, moderné tance, aerobic atď.

SPORT COURT – POWER GAME

Použitie: vonkajší povrch
Veľkosť kazetového modulu: 305 x 305 x 15,8 mm

SPORT COURT – DEFENSE

Použitie: vnútorný povrch
Veľkosť kazetového modulu: 305 x 305 x 12,7 mm

SPORT COURT – RESPONSE

Použitie: vnútorný povrch
Veľkosť kazetového modulu: 305 x 305 x 12,7 mm

Máte záujem? Pošlite nám ešte dnes nezáväznú žiadosť o cenovú ponuku – vyplňte dopytový formulár.