DREVENÉ MONTOVANÉ HALY

Naša spoločnosť vyvinula nový systém pre výrobu a stavbu drevených montovaných hál z certifikovaného lepeného lamelového dreva, ktorý nám umožňuje dosiahnuť výrazne nižšie náklady ako pri tradičných konštrukciách podobného typu, čo sa premieta do výborných koncových cien pre zákazníka.

Drevené haly sa tak stali dostupnou alternatívou oproti nafukovacím halám, s výhodou úspory na prevádzkových nákladoch! Pošlite nám ešte dnes žiadosť o nezáväznú cenovú ponuku a presvedčte sa sami – vyplňte dopytový formulár na konci tejto stránky.

Výhody našich drevených hál

Oblúkový tvar našich drevených hál predurčuje ich využitie najmä ako športové zariadenia rôznych druhov (tenis, futbal, bazény, hokej a viacúčelové haly tvoria najväčšiu časť dopytu), ale možné a odporúčané sú aj iné použitia – napr. ako skladovacie priestory, výrobné haly a pod.

V porovnaní s tradičnými drevenými stavbami majú naše drevené montované haly niekoľko zásadných výhod:

  • základná konštrukcia z certifikovaného lepeného lamelového dreva – toto drevo má certifikovanú pevnosť a vlastnosti, je vysušené na vlhkosť 12-15% (takže už nepraská a nekrúti sa) a odolné voči plesniam a škodcom aj bez ďalších ochranných prostriedkov. Vďaka lamelovej technológii je možné vyrobiť nosníky veľkých rozmerov (šírka aj nad 1 meter), čo umožňuje prekonať aj veľké rozpony (aj 40 metrov a viac, v závislosti od projektovaného zaťaženia haly; dĺžka je bez obmedzenia) bez podpier a ďalších podporných prvkov.
  • optimalizovaný tvar haly – tvar je haly je softvérovo optimalizovaný na danú plochu a projektované zaťaženie tak, aby bola zastrešená s minimálnym potrebným množstvom materiálu, vďaka čomu je možné dosiahnuť výbornú cenu. Pomocou nášho softvéru je možné navrhnúť prakticky ľubovoľný obklúkový tvar haly (v rámci toho, čo je štrukturálne prípustné).
  • široké možnosti prekrytia – od jednoduchej plachtoviny až po vysoko estetické krytiny, s plne izolovanou konštrukciou.
  • základná konštrukcia haly je plne rozoberateľná – v prípade potreby je teda možné ich demontovať, premiestniť a postaviť na inom mieste.
  • úspora prevádzkových nákladov a dlhá životnosť – oproti nafukovacím halám je vyššia obstarávacia cena kompenzovaná výraznou úsporou prevádzkových nákladov a dlhou životnosťou, vďaka čomu je drevená hala v dlhodobom horizonte ekonomicky výhodnejším riešením.