DVOJPLÁŠŤOVÉ NAFUKOVACIE HALY

Hlavným predmetom našej činnosti je predaj dvojplášťových nafukovacích hál, ktoré na Slovensku nájdete len v našej ponuke (pozrite si našu galériu)!

Naším cieľom je riešiť potreby a požiadavky zákazníkov promptne, profesionálne a komplexne. Prioritou pre nás je navrhnúť optimálne riešenie Vášho športového centra z hľadiska dispozičného ako aj cenového. Naše haly reprezentujú viac ako 50 rokov vývoja a skúseností – stačí nám povedať, čo potrebujete a my pre Vás nájdeme riešenie!

CENTAURY Plus s.r.o.

Výhody pretlakových hál

V porovnaní s tradičnými stavbami (napr. drevené montované haly), majú nafukovacie haly niekoľko kľúčových výhod, pričom najvýraznejšie sú obstarávacie náklady, rýchlosť dodania a flexibilita výstavby (halu môžete postaviť alebo zložiť v priebehu jediného dňa) – viď galéria inštalácie haly.

Väčšina pretlakových hál slúži ako športové zariadenia rôznych druhov (tenis, futbal, bazény, hokej a viacúčelové haly tvoria najväčšiu časť dopytu), ale možné a odporúčané sú aj iné použitia – napr. ako dočasné skladovacie priestory, prístrešky a pod. Ak potrebujete zastrešiť nejakú plochu, vaša nová hala môže byť na mieste už v priebehu niekoľkých týždňov po podpísaní zmluvy.

Máte záujem? Pošlite nám ešte dnes nezáväznú žiadosť o cenovú ponuku – vyplňte dopytový formulár na konci tejto stránky.

Technológia pretlakových hál CENTAURY+

Nafukovacie haly CENTAURY+ nevyužívajú pevnú podpornú konštrukciu, ale stoja vďaka minimálnemu pretlaku vzduchu vo vnútri haly.

Základné komponenty haly:

  • pevná dvojplášťová plachta – pre vynikajúcu ochranu proti poveternostným vplyvom a tepelnú izoláciu prostredníctvom vzduchových vankúšov medzi dvoma vrstvami plachty. Plachta má vysokú pevnosť, je odolná proti UV žiareniu, poškriabaniu a roztrhnutiu a je čiastočne priesvitná (počas jasného dňa nie je nutné využívať umelé osvetlenie).
  • agregát – pre ohrev vzduchu v hale, udržiavanie pretlaku a zabezpečenie ventilácie. Agregát môže fungovať na zemný plyn, propán-bután, ľahký vykurovací olej, horúcu vodu alebo elektrinu. K dispozícii je tiež záložný dieselový agregát, ktorý udrží halu v nafúknutom stave v prípade výpadku el. napätia alebo pri poruche hlavného agregátu.
  • rôzne druhy vchodov a východov – otáčavé dvere, pretlakové dvere, servisný tunel pre stroje, núdzové východy atď.
  • systém osvetlenia vo vnútri haly – používa sa prevažne počas zníženej viditeľnosti a v noci.

Ďalej môže byť pretlaková hala vybavená rôznymi zariadeniami podľa požiadaviek investora – toalety, tribúny, tunely / vchody do susediacich pevných budov, klimatizácia, priehľadné okná atď.

Porovnanie našich nafukovacích hál s konkurenčnými riešeniami

  • Technológia dvojplášťových pretlakových hál (napriek tomu, že je technologicky náročnejšia) umožňuje (v porovnaní s bežnou trojplášťovou halou s lanovou sieťou) nižšie výrobné náklady a teda aj lepšiu cenu pre investora.
  • Vytvorením tepelnej izolácie pomocou vzduchového vankúšu medzi dvomi plášťami sa podarilo minimalizovať náklady na vykurovanie haly viac ako o 30% v porovnaní s klasickým typom nafukovacích hál.
  • Vyššia pevnosť (odolnosť) a dlhšia životnosť. Použité materiály sú vysokej gramáže, čiže aj vyššej pevnosti v pozdĺžnom a priečnom ťahu.
  • Jednoduchšie postavenie a zloženie haly.
  • Unikátny a čistý dizajn haly.
  • Jednoduchá a bezproblémová údržba.

Okrem uvedeného sú pretlakové haly ideálne na prekrytie open-air areálov výstav a veľtrhov alebo v zimných mesiacov aj na prekrytie stavenísk počas výstavby.