BERGO

Švédska firma BERGO je jednou z vedúcich spoločností v odbore vývoja, výroby a využitia umelohmotných podlahových polypropylénových kazetových systémov v Európe. Vyrába širokú škálu týchto kazetových povrchov, ktoré sa používajú v komerčnom, domácom sektore, aj na športoviskách. Prvé povrchy boli vyrobené v roku 1972 a od tej doby sú, na základe vlastného vývoja a skúseností, neustále zdokonaľované pre široké spektrum využitia. Kazety BERGO sú chránené patentom, plne recyklovateľné a sú vyrábané na automatizovaných linkách v súlade so súčasnými trendmi ochrany životného prostredia.

BERGO - univerzálny umelý povrch pre vonkajšie a vnútorné športoviská

Športové povrchy BERGO ponúkajú vysoko hodnotné a ekonomicky výhodné riešenie športovísk vo vzťahu k úžitkovým hodnotám s dlhodobou životnosťou – optimálne pre výstavbu alebo rekonštrukciu viacúčelových športovísk.

Jedinečné patentované prevedenie zaisťuje správnu pružnosť, odraz a trenie. Pre optimálnu manévrovateľnosť sa odporúča športová obuv s podrážkou zo surovej gumy. Perforovaný dierovaný povrch a spodný priečkový systém vytvára vynikajúcu drenážnu schopnosť ("Drainage Technology"), ktorá zabezpečuje rýchle vyschnutie vonkajšieho ihriska po daždi – nevytvárajú sa kaluže. Povrch je celosezónny vo všetkých klimatických podmienkach na celom svete. Odolnosť voči poveternosti a slnečnému žiareniu je dlhodobo testovaná v Arizone.

Spodná konštrukcia kazety obsahuje vzduchové medzery, ktoré umožňujú prúdenie vzduchu pod nášľapnou vrstvou povrchu ("Cool Flow Technology"). To zabraňuje prehrievaniu povrchu od slnečného žiarenia v lete, ale aj prenikaniu chladu z podkladu počas studených dní – čo zabezpečuje zvýšenie herného komfortu pre športovcov. Pri interiérových aplikáciách, na podkladoch s podlahovým vykurovaním, umožňuje perforácia a dutiny rýchly priechod teplého vzduchu a ohrievanie povrchu.

Dva typy povrchov

BERGO-MULTISPORT

Materiál: recyklovateľný UV stabilizovaný 100% polypropylén s minerálnymi prísadami
Rozmer kazety: 303 x 303 mm
Hrúbka kazety: 14,3 mm
Hmotnosť: 4,2 kg/m2
Hladký dizajn (typ A), pevnejšie, vhodný aj pre kolieskové korčule

BERGO-TENNIS

Materiál: recyklovateľný UV stabilizovaný 100% polypropylén s gumovými prísadami
Rozmer kazety: 301 x 301 mm
Hrúbka kazety: 13,3 mm
Hmotnosť: 3,4 kg/m2
Dizajn s výstupkami (typ B), pružnejšia, protišmykový, ITF 5

Výhody povrchov BERGO

 1. vnútorná i vonkajšia využiteľnosť
 2. jednoduchá montáž / demontáž / oprava
 3. nevyžaduje takmer žiadnu údržbu
 4. šetrný pre chrbát a kĺby športovcov
 5. kvalitné herné vlastnosti a komfort
 6. rovnaký odraz lopty na celej ploche ihriska
 7. vysoká odolnosť a stabilita
 1. vynikajúca drenážna kapacita
 2. umožňuje odvetranie podkladu
 3. celosezónna prevádyka – po daždi rýchlo vyschne
 4. ľahký transport, zaujímavá ekonomika
 5. patentovaný spojovací zámkový systém
 6. vhodný aj pre horší, poškodený podklad

Využitie povrchov BERGO

Povrch BERGO je vhodný pre športové haly, telocvične, školské ihriská, športové centrá, hokejové štadióny, detské ihriská, hotely a ďalšie športovo-rekreačné strediská. Ideálne je aj pre krátkodobé jednorazové športoviská či mobilné ihrisko, spoločenské a kultúrne podujatia, výstavy a pod.

Tradičné športy

 1. BASKETBAL
 2. VOLEJBAL
 3. HÁDZANÁ
 4. NOHEJBAL
 5. MINIFUTBAL
 6. STOLNÝ TENIS
 7. TENIS
 8. AEROBIC

Moderné športy

 1. FUTSAL
 2. FLORBAL
 3. HOKEJBAL
 4. SOFTBAL
 5. STREETBAL
 6. NETBAL
 7. IN-LINE HOKEJ
 8. IN-LINE KORČUĽOVANIE

Jednoduchá inštalácia

Povrch sa pokladá na pevný, rovný podklad (betón, asfalt, zámková dlažba a pod). Pri ekonomicky úsporných variantoch riešenia športoviska je možné povrch inštalovať aj na zhutnené kamenné podložie (kamenný prach) alebo antukový podklad. Podklad musí byť kvalitne pripravený, medzi podklad a povrch sa ešte vkladá špeciálna oddeľovacia vodopriepustná polypropylénová geotextília. K montáži nie je potrebné žiadne špeciálne náradie ani lepidlo. Vzhľadom k pevným zámkovým spojom je potrebné do zostavenej plochy vkladať dilatačné pružné pásy, ktoré čiastočne eliminujú dĺžkovú teplotnú rozťažnosť polypropylénu. Pre každé športovisko je spracovaný individuálny pokladací plán. Položená plocha môže (nemusí) byť ešte olemovaná špeciálnymi lemovacími prvkami. Pokiaľ dôjde k lokálnemu mechanickému poškodeniu (napr. vandalizmom) ľahko a rýchlo sa vykoná výmena kazety pomocou špeciálneho náradia.

Čiarovanie športoviska

Čiarovanie športoviska je možné vytvoriť pomocou dilatačných pásov (permanentné čiarovanie), alebo sa vykonáva nástrekom špeciálnou farbou.

Minimálna údržba

Povrch nevyžaduje žiadnu prevádzkovú údržbu a teda ani prevádzkové náklady. Bežné čistenie (umývanie, vysávanie, ostriekanie tlakovou vodou a pod) sa vykonáva len v prípade potreby.

Farebné odtiene

BERGO MULTISPORT

BERGO TENNIS

Máte záujem? Pošlite nám ešte dnes nezáväznú žiadosť o cenovú ponuku – vyplňte dopytový formulár.