Blog

Nafukovacia tenisová hala v Rakúsku: ako klub hrá celú zimu na 4 antukových kurtoch

Hráči trénujú na krytých kurtoch pod bielou dvojvrstvovou membránou tenisovej nafukovacej haly CENTAURY+
Tenisová nafukovacia hala CENTAURY+ počas hry.

V Mauthausene v Hornom Rakúsku prekrýva nafukovacia hala CENTAURY+ každú zimu štyri antukové kurty tenisového centra Danubis. Hala má rozmery 62 × 36 × 10 m a v roku 2021 sme ju dodali klubu Union Mauthausen, majstrovi Rakúska družstiev z rokov 2020, 2024 a 2026. Stojí od konca septembra do apríla, takže členovia a hráči klubu môžu na svojich kurtoch hrať celý rok. Na jar sa hala zloží a kurty sú opäť vonkajšie.

Halu na diaľku monitorujeme, a preto presne vieme, ako sa jej darilo minulú zimu. Od 19. decembra 2025 do 28. februára 2026 bol vzduch v hale v 99 % z 827 hracích hodín najviac 1 °C od hracej teploty 15 °C a nábeh z temperovania trval v mediáne 33 minút.

Ak váš klub uvažuje o zimnom tenise na vlastných kurtoch, tento článok ukazuje, s čím môže počítať: čo hala klubu priniesla, ako je postavená, ako zvládla mrazy a ako prebieha projekt s CENTAURY+.

4antukové kurty pod jednou halou
62 × 36 mpôdorys, výška 10 m
99 %hracích hodín najviac 1 °C od 15 °C
33 minnábeh z temperovania (medián)

Obsah

Projekt v skratke

MiestoTenisové centrum Danubis, Mauthausen, Horné Rakúsko
ObjednávateľUnion Mauthausen Hallentennis (tenisový klub)
VyužitieŠtyri antukové kurty, sezónna prevádzka od konca septembra do apríla
Dodané2021
Rozsah dodávkyNafukovacia hala s kompletným technickým vybavením, doprava a montáž
Rozmery haly62 × 36 m, výška 10 m
MembránaDvojvrstvová membrána, približne 3 450 m², projektovaný súčiniteľ U 1,9–2,0 W/m²K
Kotvenie132 zemných kotiev a 27 betónových kotiev
Vzduchotechnika a vykurovanieVzduchotechnická jednotka s teplovodným vykurovaním (glykolový okruh)
Teplý vzduch v úrovni hry8 destratifikačných ventilátorov
Osvetlenie72 LED svietidiel
StrojovňaV kontajneri vedľa haly
PrevádzkaNávod na obsluhu v jazyku klubu, SMS alarmy, vzdialený monitoring

Čo hala prináša klubu

Hala mení štyri vonkajšie kurty na kryté kurty na celú zimu. Bez nej by tieto štyri kurty od jesene do jari stáli prázdne. S ňou ich klub môže počas zimnej sezóny ponúkať každý deň, za každého počasia.

Klub a roky od roku 2021

Union Mauthausen patrí medzi najsilnejšie tenisové kluby v Rakúsku: jeho družstvo sa stalo majstrom Rakúska v rokoch 2020, 2024 a 2026. Klub hrá v tenisovom centre Danubis v Mauthausene, na Dunaji východne od Linza, s vonkajšími antukovými kurtmi a vlastnou tenisovou akadémiou.

Klub chcel svoje kurty využívať aj v zime, nielen od jari do jesene. Zadaním bola hala nad štyrmi antukovými kurtmi, ktorá sa na jeseň postaví, celú zimu udrží kurty teplé a osvetlené a na jar sa opäť zloží.

Sezónna hala nad antukovými kurtmi

So sezónnou halou má klub zimný tenis bez toho, aby na svoje kurty postavil pevnú budovu. Členovia a mládež trénujú aj v zime na antuke a v lete sú kurty opäť vonku. Hala stojí oveľa rýchlejšie ako pevná budova a na rozdiel od budovy sa dá opäť zložiť. Klub tak každý rok sám rozhoduje, ako dlho bude zimná sezóna trvať.

Kluby, ktoré nechcú halu skladať a stavať samy, to môžu nechať na nás: pri halách, ktoré sme postavili, ponúkame sezónne zloženie a opätovnú montáž. Ak práve porovnávate možnosti zimnej prevádzky, sprievodca zakrytím tenisového kurtu na zimu porovnáva nafukovacie haly s inými riešeniami.

Zložená membrána nafukovacej haly na paletách, na ochrannej fólii nad antukovým kurtom v Mauthausene, v pozadí klubovňa
Zložená membrána haly na paletách na antukových kurtoch v Mauthausene.

Štyri kurty na ploche 62 × 36 m

Hala v Mauthausene prekrýva štyri antukové kurty vedľa seba na pôdoryse 62 × 36 m, s výškou vo vrchole 10 m. Všetky štyri kurty sú pod jednou membránou, takže celú halu obsluhuje jedna vzduchotechnická jednotka s vykurovaním, jedna strojovňa a jeden riadiaci systém.

Interiér nafukovacej haly CENTAURY+ nad štyrmi antukovými kurtmi v Mauthausene v Rakúsku, s ochrannou fóliou na kurtoch
V hale v Mauthausene, s ochrannou fóliou na antukových kurtoch.

Rozmer haly nikdy nepochádza z katalógu. Vyberá ho klub a my poradíme s rozložením kurtov, výbehmi, pozemkom a miestom, ktoré je mimo kurtov potrebné na kotvenie, vstupy a strojovňu. Odporúčané výbehy na jeden kurt nájdete v tabuľke rozmerov krytých tenisových kurtov.

Hala a jej technické vybavenie

Hlavné časti haly na jednom mieste, aj s tým, na čo slúžia:

ČasťHlavné parametreNa čo slúži
Dvojvrstvová membránaPribližne 3 450 m², vzduchová medzera približne 300 mm, projektovaný súčiniteľ U 1,9–2,0 W/m²K, efektívny súčiniteľ U z nášho testu v teréne 1,72 W/m²KUzatvára a izoluje halu; až o 30 % nižšie náklady na vykurovanie ako pri jednovrstvovej membráne
Vzduchotechnická jednotkaVentilátory a výmenník tepla s teplou vodou z glykolového okruhuUdržiava halu nafúknutú a vykuruje ju
Destratifikačné ventilátory8 ventilátorov pod strechouVracajú teplý vzduch spod strechy dolu na kurty
LED osvetlenie72 svietidielOsvetľuje štyri kurty
StrojovňaKontajner vedľa halyJe v nej vzduchotechnická jednotka, takže netreba stavať murovanú strojovňu
Riadiaci systémSoftvér CENTAURY+, aplikácia v smartfóne, ovládanie cez SMS, alarmySpoločne riadi tlak, ventilátory a vykurovanie; vzdialený monitoring
Záložný dieselový generátorPri výpadku prúdu sa spustí automatickyPri výpadku prúdu udrží halu nafúknutú
Kotvenie132 zemných kotiev a 27 betónových kotievPevne drží halu pri zemi

Dvojvrstvová membrána

Hala má dvojvrstvovú membránu s plochou približne 3 450 m². Vzduchová vrstva hrubá asi 300 mm medzi oboma vrstvami halu izoluje a v porovnaní s jednovrstvovou membránou môže znížiť náklady na vykurovanie až o 30 %. Projektovaný súčiniteľ prechodu tepla U je 1,9–2,0 W/m²K. V prevádzke dosiahla hala v Mauthausene efektívny súčiniteľ U 1,72 W/m²K, najlepší z piatich hál, ktoré sme takto testovali. Zistili sme ho testom chladnutia: v noci, pri vypnutom kúrení a normálne bežiacich ventilátoroch, sme merali, ako rýchlo vzduch v hale chladne, a túto tepelnú stratu sme vztiahli na plochu haly a rozdiel medzi vnútornou a vonkajšou teplotou. Je to prevádzkový odhad pre celú halu, nie certifikovaná hodnota membrány. Metódu a čo znamená pre náklady na vykurovanie, vysvetľuje článok o súčiniteli U a nákladoch na vykurovanie nafukovacích hál.

Vzduchotechnika a vykurovanie

Vzduch a teplo dodáva vzduchotechnická jednotka. Jej ventilátory udržiavajú halu nafúknutú a výmenník ohrieva vzduch teplou vodou z glykolového okruhu. Keďže tá istá jednotka halu nafukuje aj vykuruje, regulácia tlaku a vykurovanie sa riadia spoločne.

Teplý vzduch tam, kde sa hrá

Teplý vzduch stúpa nahor. Pod 10 m vysokou strechou by sa hromadil hore, zatiaľ čo hráčom by bola zima. Osem destratifikačných ventilátorov tlačí teplý vzduch spod strechy späť dolu ku kurtom, takže teplo zostáva tam, kde je potrebné.

Osvetlenie

Kurty osvetľuje 72 LED svietidiel. Cez deň navyše prepúšťa svetlo do haly priesvitná membrána.

Strojovňa v kontajneri

Vzduchotechnická jednotka stojí v kontajneri vedľa haly. Klub preto nemusel stavať strojovňu: kontajner príde hotový, postaví sa na mieste a pripojí sa na elektrinu a vykurovací okruh.

Náš vlastný riadiaci systém

Halu riadi systém CENTAURY+ s vlastným softvérom. Priemyselný riadiaci systém číta všetky snímače a spoločne riadi ventilátory, tlak a vykurovanie. Zamestnanci klubu môžu halu sledovať a ovládať cez aplikáciu v mobile, cez SMS aj bez internetu, a hneď dostanú alarm, keď si niečo vyžaduje pozornosť. My vidíme tie isté dáta, takže vieme pomôcť na diaľku, a softvér riadiaceho systému vyvíjame ešte roky po dodaní.

Bezpečne pri vetre, snehu a výpadku prúdu

Vietor, sneh a výpadky prúdu rieši riadiaci systém a záložný generátor automaticky. Každá hala CENTAURY+ má v štandarde:

Zaťaženie vetrom a snehom sa počíta pre každé miesto zvlášť. V Mauthausene hala bežne pracuje s tlakom približne 175 Pa, pri vetre od asi 40 km/h prechádza na 200 Pa a od asi 100 km/h na 300 Pa. Pri 300 Pa je dimenzovaná na zaťaženie snehom 30 kg/m². Teplý vzduch pod klenutou membránou sneh zospodu nataví a nechá ho skĺznuť; ako postupovať podrobne, opisuje náš návod ako odstrániť sneh z nafukovacej haly.

Vykurovanie nafukovacej haly v Rakúsku

Hala má teplovodné vykurovanie: vzduchotechnická jednotka ohrieva vzduch cez výmenník napájaný z glykolového okruhu. Keďže teplo prichádza ako teplá voda, zdroj tepla je od samotnej haly oddelený a dá sa zvoliť podľa miestnych predpisov a energie dostupnej na mieste. Rakúsky zákon o obnoviteľnom teple (Erneuerbare-Wärme-Gesetz, EWG) obmedzuje fosílne vykurovanie v novostavbách. Pri novom projekte sa preto oplatí overiť si s úradom, ako sa sezónna hala posudzuje a aké vykurovanie je prípustné. Možnosti vysvetľuje náš článok o vykurovaní nafukovacích hál v Rakúsku.

Kotvenie a príprava pozemku

Halu drží 132 zemných kotiev a 27 betónových kotiev. Aký typ kotvy sa kde použije, závisí od podložia a od statického výpočtu pre dané miesto.

Pred prvou montážou musí byť pozemok pripravený: kotvy sú osadené, elektrina a prípojka vykurovania sú privedené k strojovni a na línii, kde bude stáť membrána, nič neprekáža. Keď je hotový základ, tenisová hala CENTAURY+ stojí do 5 dní. Čo musí byť hotové pred dňom montáže, opisuje sprievodca kúpou nafukovacej tenisovej haly.

Tyče zemných kotiev a dve zarážacie zariadenia na palete na antukovom kurte pred montážou haly v Mauthausene
Zemné kotvy a zarážacie zariadenia na mieste pred postavením haly.

Aké teplo bolo v hale minulú zimu

Riadiaci systém zaznamenáva vnútornú a vonkajšiu teplotu, požadovanú hodnotu, vykurovanie a podporný tlak. Nasledujúce čísla sa týkajú obdobia od 19. decembra 2025 do 28. februára 2026. Klub hral pri 15 °C a keď nikto nehral, držal halu temperovanú na 3 °C.

Hracia teplota aj v mraze

Ako hracie hodiny označujeme hodiny, keď bola hala nastavená na hraciu teplotu 15 °C. Pochádzajú z riadiaceho systému, nie z rezervačného systému. Počítame ich od dvoch hodín po každom prepnutí na 15 °C, aby sa do nich nezapočítal nábeh.

V 99 % z 827 hracích hodín bol vzduch v hale najviac 1 °C od 15 °C a prakticky vo všetkých najviac 2 °C. Medián vnútornej teploty počas hry bol 14,9 °C, najnižší hodinový priemer 13,3 °C. V 155 hracích hodinách vonku mrzlo; aj vtedy bol vzduch v hale v 99 % hodín najviac 2 °C od požadovanej hodnoty.

Mrazivý deň: 7.–8. januára 2026

Záznam meraní z haly v Mauthausene od rána 7. januára do nasledujúceho rána, s najchladnejším hracím večerom a najchladnejšou nocou zimy.

Vonkajšia teplota, vnútorná teplota a požadovaná hodnota v hale v Mauthausene, 7. až 8. januára 2026 Okolo 7:10 sa požadovaná hodnota zvýšila z 3 na 15 stupňov a do hodiny bola hala teplá. Cez deň a večer zostal vzduch v hale okolo 14 až 15 stupňov, zatiaľ čo vonku sa ochladilo na mínus 7 stupňov. Okolo 21:30 sa hala vrátila do temperovania na 3 stupne a udržala ho celú noc, keď bolo vonku mínus 11,4 stupňa. Hracia teplota 15 °C −12 °C−6 °C0 °C6 °C12 °C18 °C 20:00: 14,3 °C vnútri−7,0 °C vonku 01:54: −11,4 °C vonkutemperovanie, 2,9 °C vnútri 7. jan. 06:0009:0012:0015:0018:0021:008. jan. 00:0003:0006:00

Oranžová: vzduch v hale · Modrá: vonkajší vzduch · Fialová prerušovaná: požadovaná hodnota · Podfarbené: hala nastavená na 15 °C.

O 7:13 klub pri vonkajšej teplote −5 °C prepol z temperovania na 15 °C. Do hodiny mali kurty 14 °C. Cez deň a večer zostal vzduch v hale na 14–15 °C, zatiaľ čo vonku bolo čoraz chladnejšie: o 20:00 bolo vonku −7,0 °C a vnútri 14,3 °C. O 21:33 sa hala vrátila do temperovania a celú noc držala 3 °C. O 1:54 bolo vonku −11,4 °C, najchladnejší okamih zimy, a v hale 2,9 °C.

Nábeh: približne pol hodiny

Pri 69 nábehoch z temperovania, väčšinou z približne 4 °C, dosiahla hala 15 °C:

Nábeh z temperovania na 15 °CTrvanie
Najrýchlejší17 minút
Typický (medián)33 minút
3 zo 4 nábehov40 minút alebo menej
Najdlhší82 minút

Nábehy prebiehali pri vonkajších teplotách až do −10,2 °C. V najchladnejšie rána sa oplatí zapnúť kúrenie skôr.

Temperovanie, keď nikto nehrá

Klub halu nekúril nepretržite. Približne 60 % času bola hala na hracej teplote a 40 % temperovaná na 3 °C; v priemere sa požadovaná hodnota menila asi dvakrát denne.

Čím väčšia zima, tým dlhšie beží kúrenie. V Mauthausene pridal každý ďalší stupeň rozdielu medzi vnútornou a vonkajšou teplotou približne 0,85 hodiny kúrenia za deň.

Stabilný podporný tlak

Halu nesie mierny pretlak. Požadovaná hodnota bola 175 Pa; typická hodnota bola 172,5 Pa a 97 % času sa tlak držal najviac 10 Pa od požadovanej hodnoty.

Namerané zimné dáta z inej haly CENTAURY+, nad bazénom, nájdete v našom článku o zimných meraniach nafukovacej haly nad bazénom.

Chcete vedieť, ako by sa hala osvedčila vo vašom klube? Napíšte nám počet kurtov, miesto a mesiace, v ktorých chcete hrať. S bezplatnou ponukou dostanete cenu aj odhad nákladov na vykurovanie a prevádzku.

Získajte bezplatnú ponuku

Antuka pod halou: čo sa mení

Na antuke sa dá pod nafukovacou halou hrať, potrebuje však viac starostlivosti ako umelý povrch. S týmto by mal klub počítať:

S umelým povrchom väčšina z toho odpadá, ako ukazuje porovnanie v našej referencii z Lysej nad Labem. Ak však členovia chcú hrať na antuke, hala nad antukovými kurtmi je overené riešenie a Mauthausen ukazuje, že funguje počas celej rakúskej zimy.

Nafukovacia hala, alebo pevná tenisová hala?

Pre klub s vonkajšími kurtmi je sezónna nafukovacia hala zvyčajne rýchlejšou a lacnejšou cestou k zimnému tenisu ako pevná hala. Takto vychádza porovnanie:

Sezónna nafukovacia halaPevná tenisová hala
Kurty v letePo zložení haly opäť vonkajšieCelý rok kryté
PovrchKlub si ponechá svoj povrch, aj antukuVolí sa pre halu
Cena100 000–150 000 EUR za jeden kurt, na kľúč, bez DPHZvyčajne výrazne vyššia
Čas na staveniskuStojí do 5 dní, keď je hotový základMesiace výstavby
Denné svetloPriesvitná membrána prepúšťa denné svetloZávisí od konštrukcie
VykurovanieNáš riadiaci systém drží halu temperovanú, keď nikto nehrá, a vykúri ju asi za pol hodinyZávisí od budovy a jej vykurovania
PovoleniaPotrebné; sezónna hala nie je automaticky bez povoleniaPlné stavebné povolenie

Pevná hala dáva zmysel, keď klub chce kryté kurty celý rok a má na stavbu rozpočet aj čas. Ak si klub chce ponechať vonkajšie kurty a v zime na nich napriek tomu hrať, hala ako v Mauthausene je jednoduchšie riešenie.

Prečo si kluby vyberajú CENTAURY+

CENTAURY+ postavila viac ako 100 nafukovacích hál. Halu navrhujeme, vyrábame a dodávame s kompletným technickým vybavením a zostávame klubu nablízku aj po dodaní. Toto od nás kluby dostanú:

Dôkazy namiesto sľubov

Zimné dáta vyššie pochádzajú zo vzdialeného monitoringu haly: v 99 % z 827 hracích hodín bol vzduch najviac 1 °C od 15 °C a efektívny súčiniteľ U z nášho testu chladnutia je 1,72 W/m²K. Opýtajte sa nás na namerané hodnoty z našich ďalších hál.

Nižšie náklady na vykurovanie

Dvojvrstvová membrána je štandardom pri každej hale a v porovnaní s jednovrstvovou môže znížiť náklady na vykurovanie až o 30 %.

Všetko v jednej cene

Cena na kľúč zahŕňa membránu, základ, kotvenie, vzduchotechniku a reguláciu tlaku, dieselový záložný zdroj, vykurovanie, LED osvetlenie a montáž. DPH, zemné práce, prípojky, povolenia a povrch kurtov sa ponúkajú samostatne.

Rýchlo na mieste

Keď je hotový základ, tenisová hala stojí do 5 dní. Vaše kurty nie sú mesiace stavenisko.

Dlhá životnosť a jasná záruka

Štandardné membrány sú navrhnuté na približne 20 rokov, prémiové membrány vo vyhotovení Low Wick na približne 30 rokov. Záruka je 5 rokov na štandardnú membránu, pri Low Wick spravidla 10 rokov alebo viac, a 2 roky na ostatné komponenty.

Náš vlastný riadiaci systém

Vlastný softvér, mobilná aplikácia, ovládanie cez SMS a automatické alarmy. Dáta vidíme aj my, takže väčšinu otázok vyriešime na diaľku.

Na mieru

Každá hala sa vyrába pre svoje miesto: 62 × 36 m nad štyrmi kurtmi v Mauthausene, 55,3 × 37 m nad tromi kurtmi v Lysej nad Labem. Vy určíte rozmery, kurty a miesta vstupov, my vám poradíme s možnosťami.

Podpora celé roky

Ponúkame sezónne zloženie a opätovnú montáž a sme klubu k dispozícii ešte dlho po dodaní. CENTAURY+ je certifikovaná podľa ISO 9001:2015.

Ako s nami prebieha projekt

  1. Bezplatná ponuka. Napíšete nám počet kurtov, miesto a mesiace, v ktorých chcete hrať. Pošleme vám cenu a odhad prevádzkových nákladov.
  2. Vaša hala na mieru. Vyberiete presnú veľkosť a tvar haly, prekryté kurty, vstupy a umiestnenie strojovne. Poradíme vám, čo bude na vašom pozemku fungovať najlepšie.
  3. Výroba. Membrána a technika sa vyrobia pre vašu halu.
  4. Príprava pozemku. Zhotoví sa základ alebo kotvy a k strojovni sa privedie elektrina a prípojka vykurovania.
  5. Montáž a uvedenie do prevádzky. Hala sa postaví, tlak, vykurovanie, osvetlenie a záložný zdroj sa nastavia a preskúšajú.
  6. Odovzdanie. Klub dostane návod na obsluhu v požadovanom jazyku a prístup do aplikácie a môže hrať.
  7. Každá ďalšia sezóna. Halu sledujeme spolu s vami, pomáhame na diaľku a na želanie zabezpečíme zloženie na jar a montáž na jeseň.

Ďalšie naše novšie tenisové haly

Mauthausen je jednou z mnohých hál CENTAURY+ nad tenisovými kurtmi. Tu je niekoľko príkladov našich novších tenisových hál:

Tri modré tenisové kurty v nafukovacej hale CENTAURY+ v Lysej nad Labem
V tenisovej hale CENTAURY+ nad tromi kurtmi v Lysej nad Labem, Česko.

Ďalšie realizované projekty nájdete v našej galérii.

Často kladené otázky

Áno. V Mauthausene v Hornom Rakúsku prekrýva nafukovacia hala CENTAURY+ každú zimu štyri antukové kurty v tenisovom centre Danubis, od konca septembra do apríla. Antuka potrebuje pod halou viac starostlivosti ako umelý povrch: treba ju udržiavať vlhkú, prach sa usádza na membráne a vetranie musí zabrániť vysychaniu kurtov aj kondenzácii.

V hale v Mauthausene, nastavenej na hru na 15 °C, bol vzduch od 19. decembra 2025 do 28. februára 2026 v 99 % z 827 hracích hodín najviac 1 °C od požadovanej hodnoty. Hracie hodiny sú hodiny, keď bola hala nastavená na 15 °C, počítané od dvoch hodín po každom prepnutí na 15 °C. V najchladnejší hrací večer bolo vonku −7,0 °C a vnútri 14,3 °C. Nábeh z temperovania z približne 4 °C na 15 °C trval v mediáne 33 minút; tri štvrtiny zo 69 nábehov trvali 40 minút alebo menej. Hala má rozmery 62 × 36 × 10 m a teplovodné vykurovanie.

Hala v Mauthausene prekrýva štyri tenisové kurty na pôdoryse 62 × 36 m pri výške 10 m. Konečný rozmer každej haly závisí od rozloženia kurtov, požadovaných výbehov a miesta na kotvenie, vstupy a techniku.

Spravidla áno. Nafukovacia hala CENTAURY+ na kľúč nad jedným tenisovým kurtom (36 × 18 m) stojí 100 000 – 150 000 EUR bez DPH. Cena zahŕňa dvojvrstvovú membránu, základ, kotvenie, vzduchotechniku a reguláciu tlaku, dieselový záložný generátor, vykurovanie, LED osvetlenie a montáž. Keď je hotový základ, hala stojí do 5 dní, a so sezónnou halou zostávajú kurty v lete vonkajšie. Ceny väčších hál nájdete v našom cenníku.

Riadiaci systém meria vietor a automaticky zvyšuje tlak v hale. V Mauthausene prechádza od približne 40 km/h na 200 Pa a od približne 100 km/h na 300 Pa; pri 300 Pa je hala dimenzovaná na zaťaženie snehom 30 kg/m² a vykurovanie pomáha, aby sneh skĺzol. Zaťaženie vetrom a snehom sa počíta pre každé miesto. Ak vypadne prúd zo siete, automaticky sa spustí dieselový záložný generátor, ktorý je súčasťou každej haly CENTAURY+, a udrží halu nafúknutú.

CENTAURY+ (airdomes.pro) navrhuje a dodáva nafukovacie haly pre tenisové kluby a obce v Rakúsku, Nemecku a celej Európe a postavila viac ako 100 nafukovacích hál. Príkladom je hala nad štyrmi kurtmi klubu Union Mauthausen v tenisovom centre Danubis v Hornom Rakúsku, dodaná v roku 2021.

Bezplatná ponuka na vašu tenisovú halu

Uvažujete o hale nad vlastnými kurtmi, či už antukovými, alebo s tvrdým povrchom? Vyžiadajte si bezplatnú a nezáväznú ponuku a odpovieme na otázky vášho klubu:

  • koľko stojí hala pre váš počet kurtov,
  • aká veľkosť sa hodí k vašim kurtom a pozemku,
  • s akými nákladmi na vykurovanie a prevádzku môžete počítať pri vašom mieste a hracích časoch,
  • aké vykurovanie zodpovedá predpisom vo vašej krajine a vašej klíme,
  • referencie hál podobných tej vašej.

Napíšte nám počet kurtov, povrch, miesto a mesiace, v ktorých chcete hrať.

Získajte bezplatnú ponuku

Chcete najprv vidieť ceny? Nafukovacia hala CENTAURY+ na kľúč nad jedným tenisovým kurtom (36 × 18 m) stojí 100 000–150 000 EUR bez DPH. Ceny všetkých ostatných veľkostí sú v úplnom cenníku, ktorý vám pošleme e-mailom.

Orientačný cenník

Rozmery (m) Plocha (m²) Cena od Cena do Ø cena/m²
36×18 648 100 tis. € 150 tis. € 193 €
25×401 000
36×361 296
54×361 944
72×362 592
40×702 800
115×809 200

Úplný cenník e-mailom

Všetkých 7 veľkostí hál od 648 m² do 9 200 m², s cenovými rozpätiami a priemernou cenou za m².

✓ Zadarmo a nezáväzne✓ Žiadny spam✓ V schránke do minúty

* tis. = tisíc; ceny bez DPH. Priemerná cena za m² vypočítaná zo strednej hodnoty.

Zdroje

← Späť na blog